Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

РЕКОМЕНДАЦІЇ МТСБУ. Чи повинен страховик здійснити виплату страхового відшкодування за шкоду, заподіяну не страхувальником, а іншою особою, яка на законних підставах експлуатувала забезпечений транспортний засіб?

РЕКОМЕНДАЦІЇ МТСБУ.

Договір ОСЦПВВНТЗ укладений на умовах, передбачених пунктом 13.2 статті 13 Закону? Чи повинен страховик здійснити виплату страхового відшкодування за шкоду, заподіяну не страхувальником, а іншою особою, яка на законних підставах експлуатувала забезпечений транспортний засіб?

«1.4. особи, відповідальність яких застрахована, – страхувальник та інші особи, які експлуатують забезпечений транспортний засіб на законних підставах»
(п. 1.4 ст. 1 Закону у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування»).

«13.2. Розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування зменшується на 50 відсотків, за умови, що страхувальником є громадянин України – учасник війни, інвалід II групи, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії, пенсіонер, а забезпечений транспортний засіб має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності»
(п. 13.2 ст. 13 Закону у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування»).

З огляду на пункт 13.2 статті 13 Закону, страховик зобов’язаний при укладенні договору ОСЦПВВНТЗ з особою, яка віднесена до визначених цим пунктом категорії громадян, по відношенню до одного транспортного засобу, який належить такій особі на праві власності та має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно, зменшити розмір страхового платежу на 50%.

При цьому, Закон не передбачив умов поширення такого договору лише на страхувальника. Таким чином, договір ОСЦПВВНТЗ укладений не раніше 19.09.2011 з урахуванням вимог пункту 13.2 статті 13 Закону діє на загальних умовах. Керуючись пунктом 1.4 Закону особами, відповідальність яких застрахована, визнається не лише страхувальник, але й інші особи, які експлуатують забезпечений транспортний засіб на законних підставах.

Таким чином, страховий захист за договорами ОСЦПВВНТЗ, укладеними не раніше 19.09.2011, поширюється також на таких осіб. У той же час, договори ОСЦПВВНТЗ, що укладені до 19.09.2011 року на пільгових умовах, діють у відповідності до положень таких договорів (особами, відповідальність яких застрахована є лише ті, які зазначені у полісі).


Leave a reply