Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Заборона відчуження майна дитини нотаріусом

Заборона відчуження майна дитини нотаріусом стала можливою, після того, як 4 лютого 2012 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту майнових прав дітей” від 12 січня 2012року.

Згідно з цим Законом органи опіки та піклування можуть відмовити у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини з одночасним зверненням до нотаріуса щодо накладення заборони відчуження такого майна у наступних випадках:
1) мати та/або батько дитини, позбавлені судом батьківських прав;
2) є законне рішення про відібрання дитини від батьків (або одного з них) без позбавлення їх батьківських прав;
3) до суду подано позов про позбавлення батьків дитини (або одного з них) батьківських прав;
4) особа повідомила про себе неправдиві відомості, що мають суттєве значення для вирішення питання про надання дозволу;
5) між батьками дитини немає згоди стосовно вчинення правочину щодо нерухомого майна дитини;
6) між батьками дитини або між одним з них та третіми особами існує судовий спір стосовно даного нерухомого майна;
7) вчинення правочину призведе до звуження обсягу існуючих майнових прав дитини та/або порушення охоронюваних законом інтересів дитини.

Заборона відчуження нерухомого майна дитини знімається нотаріусом на підставі звернення органів опіки та піклування про усунення обставин, що обумовили накладення такої заборони.


3 коментарі ( 3 коментарі )

  1. Вікторія

    Такі зміни є очевидними, оскільки навіщо давати батькам , які позбавлені батьківських прав, право відчужити майно своїх дітей.Батьки не просто були позбавлені цих прав, на це була причина.Батьки, які недбають про своїх дітей, не забезпечують їх благополуччя., не можуть претендувати на таке.

  2. IGOZA

    Не знаю, будем чекати практику, аби побачити наскількі це еффективно, наприклад в переферійних районах, органи опіки та піклування, часто виконують досить формальні функції.

Залишити коментар