Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Як правильно обчислювати середню заробітну плату для оплати часу відпустки

У листі № 1105/13/81-11 Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики  роз’яснив як правильно обчислювати середню заробітну плату для оплати часу відпустки працівникам.

Зокрема, у листі зазначено, що згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, обчислення проводиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

При цьому, до складу виплат, які враховуються при обчисленні включаються: основна заробітна плата, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, індексація і виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження тощо), та допомога з тимчасової непрацездатності.

Міністерство зазначило, що лише премії включаються в заробітну плату того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю, всі інші виплати повинні враховуватися в ті місяці, за які вони здійснені. Тобто, при обчисленні середньої заробітної плати для оплати відпусток середній заробіток, який виплачено в червні 2011 р. за час щорічної відпустки, яка надавалась в липні 2011 року, повинен враховуватися як виплата липня 2011 року.


3 коментарі ( 3 коментарі )

  1. Sputnik

    Гарний текст, нічого не скажеш. Лише рівень середньої заробітної плати, залишає бажати кращого…

  2. Вікторія

    Так підвищити рівень середньої заробітної плати не завадило!!!!

  3. IGOZA

    От тількі, коли більшу частину заробітної плати отримуєш “в конверті”, не завадило б також розписати :), Департамент, йокарний бабай :)

Залишити коментар