Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Як оформити і оплатити працю практиканта на підприємстві?

Як оформити і оплатити працю практиканта на підприємстві?

Як оформити і оплатити працю практиканта на підприємстві?

Перш за все, необхідно сказати, що порядок оформлення практикантів на проходження практики, а також порядок оплати їх праці та оподаткування отриманих ними доходів залежить від статусу практикантів. Тобто, чи є вони учнями професійно-технічних навчальних закладів чи це студенти вишів.

Порядок проходження практики студентами вишів, установлено Законом України «Про вищу освіту» від 17.01.02 р. № 2984-III і Положенням, затвердженим наказом Міністерством освіти від 08.04.93 р. № 93. На час проходження практики оплата праці студентам-практикантам не проводиться, оскільки вони не є найманими працівниками. Адже, найчастіше під час практики вони займаються загальнопрофесійною підготовкою за затвердженою вищим навчальним закладом програмою і збирають матеріал, необхідний для складання звіту про проходження практики.

Однак, якщо на підприємстві є вакантні місця, робота на яких відповідає умовам програми практики, роботодавцеві не заборонено оформити студентів-практикантів на вакантні штатні посади. У цьому випадку з ними укладаються строкові трудові договори на час проходження практики і виплачується заробітна плата.
Порядок проходження практики учнями професійно-технічних навчальних закладів установлено Законом України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР і Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженим Постановою КМУ від 07.06.99 р. № 992.

Відповідно до вищевказаного Порядку, практикантам – учням професійно-технічних навчальних закладів за всі роботи, виконані ними за період практики згідно з виробничим завданням, підприємство повинне нараховувати заробітну плату. Причому згідно з установленою на підприємстві системою оплати праці – за нормами, розцінками, ставками (окладами), з урахуванням коефіцієнтів, доплат і надбавок.

Крім того, підприємства, які надають учням, слухачам професійно-технічних навчальних закладів робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання та виробничої практики, зобов’язані створювати необхідні і безпечні умови праці відповідно до змісту навчальних програм, законодавства про працю, у тому числі про охорону праці, та нормативно-правових актів у сфері професійно-технічної освіти та забезпечувати опанування учнями, слухачами нової техніки і технологій виробництва, передових методів праці, проводити інструктажі з охорони праці, правил поведінки на робочих місцях та на підприємствах.


4 коментарі ( 4 коментарі )

  1. bogun

    треба, щоб практикант був захищений законом!

  2. vovchukiv

    Мабуть, якщо практикант на період практики буде працевлаштований, то практикантом він уже не буде. Така особа матиме статус найманого працівника.

    • IGOZA

      Ви ввжаєте що статус практиканта і найманного працівника у 100% випадків є взаємовиключаючими?

    • Максим Турчинов

      Я так зрозумів, що практиканту база практики (підприємство наприклад) не повинно виплачувати заробітню плату, оскільки він не є найманим. де таке написано у нормативно-правовому акті. Все перелазив, а таких слів не знайшов.

Залишити коментар