Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Як сплатити судовий збір за позов

Як сплатити судовий збір за позов

Щоб сплатити судовий збір за позовну заяву, яку Ви плануєте подати до суду потрібно визначитись до якого суду Ви буде її подавати. Різні суди в Україні розглядають різні категорії справ. Суди розглядають справу в залежності від територіальної підсудності справи та від їхньої компетенції її розглядати.

квитанція про сплату судового збору

Територіальна підсудність означає, що суд, може розглядати спір, який територіально знаходиться на території компетенції суду. Наприклад, Галицький районний суд м. Львова може розглядати справи, які територіально відносяться до Галицького району м. Львова. Як визначити територіальну підсудність справи ми з вами розглянемо у іншій статті.

Інший вид підсудності – предметна підсудність, це компетенція суду розглядати саме цей спір. Правовідносини у суспільстві неоднорідні та виникають, у зв’язку з різними обставинами, такими як: договірні зобов’язання, позадоговірні зобов’язання, оскарження дій органів влади та місцевого самоврядування, спори між суб’єктами господарювання – юридичними особами тощо.

Правила предметної підсудності визначають, який суд розглядає справу у першій інстанції, а який – в апеляційній та касаційній інстанції. В Україні існують адміністративні суди, загальні суди та господарські суди. Найбільша кількість загальних судів, лише місцевих загальних судів в Україні налічується біля 600, а адміністративних та господарських в рази менше. Після визначення територіальної та предметної підсудності слід визначити суму судового збору та оплатити судовий збір за подання позовної заяви.

Сплата судового збору за подання позовної заяви

З розвитком інформаційних технологій, визначити суму судового збору та сплатити судовий збір стало значно легше. Це можливо завдяки тому, що кожен суд має тепер власну сторінку в мережі Інтернет, де можна отримати практично всю необхідну інформацію. Головне – це знати де саме її шукати та як використовувати.

Для того, щоб знайти реквізити для сплати судового збору потрібно скористатись офіційною інтернет-сторінкою “Судова влада України” так як це зображено нижче.

  • Заходимо на сайт http://court.gov.ua/sudytax/
  • Вводимо назву суду куди будемо подавати позовну заяву
  • Обираємо суд до якого будемо подавати позовну заяву та переходимо за
    посиланням

судовий збір
Після переходу за посиланням потрапляємо в розділ Судовий збір відповідного суду та переходимо до таблиці, яка знаходиться нижче та натискаємо на стрічку з назвою нашого позову, наприклад «про розірвання шлюбу». м
У вікні, яке з’явиться потрібно заповнити всі необхідні поля, вибрати формат квитанції MS Word та натиснути на кнопку «Сформувати квитанцію»

Сплатити судовий збір

Я би рекомендував, зберегти квитанцію у форматі MS Word, роздрукувати її та оплатити у будь-якому банку. Оригінал квитанції, яку видасть банк з відміткою про оплату слід зберігати та долучити до позову.

Як сплатити судовий збір за подання позовної заяви можна також подивитись коротке відео від адвоката Кульчицького Олександра Сергійовича

Як сплатити судовий збір (відеоінструкція)

Якщо у Вас залишились запитання з приводу сплати судового збору, будь ласка залишайте їх в коментарях, дякую!

1 коментар ( 1 коментар )

  1. Оплатила судовий збір на сайті суду онлайн, квитанцію не зберегла, бо щось заглючило, як можна тепер її роздрукувати? Гроші з картки зняло. Допоможіть будь ласка!!!

Залишити коментар