Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Як скласти гарне резюме

Як скласти гарне резюме

Як скласти гарне резюме
Саме по собі резюме, навіть найгарніше, нікому роботи не дасть. Але воно дає вам шанс виділитися в потоці інформації, що попадає в компанію або в кадрове агентство. Добре складене резюме збільшує ваші шанси зацікавити роботодавця своєю кандидатурою й одержати запрошення на особисту співбесіду.
Єдиного стандарту для складання резюме (або CV – від латинського “Curriculum Vitae” , “шлях життя”) у світовій і вітчизняній практиці не існує. Найбільш звичним для кадровиків є коротке (на 1-2 сторінки) резюме, складене за хронологічним принципом.
Гарні, конкретні резюме можуть відрізнятися одне від одного деталями своєї побудови. Але є кілька головних вимог, виконуючи які ви робите своє резюме більш ефективним. До них можуть бути віднесені:
Цілеспрямованість. Добре, якщо з резюме легко зрозуміти, на яку роботу ви претендуєте і чому вас можуть розглядати як гідного кандидата для цієї роботи. Для цього рекомендую вводити в резюме роздягнув “Мета”, а при описі досвіду роботи конкретно показувати ваші функції і досягнення.
Зручність сприйняття резюме. У людини, що переглядає пачку резюме, для первинного ознайомлення з кожним з них звичайно є 1-2 хвилини. Після цього резюме буде або відібрано для більш детального вивчення і можливої роботи з вами як з кандидатом, або відправлено в базу даних (у кращому випадку), або викинуто. Для зручності сприйняття резюме повинне бути добре структурованим, досить крупно і красиво видрукуваним, а також не містити другорядних даних і дрібниць (наприклад, про батьків, віросповідання і т.д.).
Культура складання й оформлення. Граматичні помилки, суржик, помилки, рукописне оформлення й інші подібні вади не роблять честі авторові резюме. За інших рівних умов у першу чергу зацікавляться тим кандидатом, чиє резюме культурно оформлено.

Невдалі резюме звичайно є результатом недотримання зазначених вище основних вимог. Приведемо кілька типових помилок:
Зайво об’ємне резюме. Якщо ви представляєте резюме не за попередньою домовленістю, а у відповідь на оголошення про вакансії, то ідеальним обсягом є одна сторінка. Для фахівця з великим досвідом і довгим послужним списком припустимі дві сторінки. Думаю, що резюме в три-чотири сторінок може бути правильним при відправленні по попередній конкретній домовленості, або при напрямку його в агентство, що займається підбором керівників вищої ланки (Executive Search).
Рукописне резюме. Якщо ви претендуєте на одержання престижної і високооплачуваної роботи, ви зобов’язані знайти можливість красиво віддрукувати ваше резюме. Не пройшовши цього тесту, ви навряд чи будете розглядатися як серйозний кандидат. Грубою помилкою варто вважати представлення в компанію або кадрове агентство заповненого від руки бланка анкети, отриманого зовсім в іншому місці (наприклад, вирізаного з газети).
Резюме з зайвою інформацією. Що тільки не вказують у резюме. Наприклад, дворянське походження, знак зодіаку, дати народження близьких родичів, численні захоплення. І навіть ріст, вага і достоїнства фігури, при цьому претендуючи не на посаду фотомоделі, а зовсім на іншу роботу.
Резюме, що є випискою з трудової книжки. Докладно перелічуються всі підприємства і посади, навіть зведення про занесені в трудову книжку подяках. І нічого про конкретну роботу і досягнення. А саме ці зведення з резюме характеризують кваліфікацію претендента і є дуже важливими для роботодавця.
Недбало і неграмотно складені резюме. Очевидна неохайність резюме мимоволі асоціюється з діловими якостями його автора.

Склавши варіант резюме, спробуйте ввійти в роль потенційного роботодавця і подивитися на ваше резюме його очима. І, можливо, вам стане ясним, як поліпшити резюме і зробити його більш ефективним.

11 коментарів ( 11 коментарів )

 1. Marjana

  допоміжна інформація, особливо класний останній абзац – справді по-інакшому глянеш на своє резюме. Саме цікаве, що резюме ще ані мені, ані нікому з мого близького оточення при прийнятті на роботу по-справжньому не знадобилось ))

 2. master

  Рекомендації для надсилання резюме електронною поштою

  1)Інформативна назва файлу
  Зручним для роботодавця буде назва, що містить ПІБ претендента, посаду, на яку він претендує та регіон (місто) майбутньої роботи. Адже це тільки для Вас Ваше резюме єдине. Менеджер з підбору персоналу щодня отримує сотні резюме з безликими назвами і щодня перейменовує-перейменовує-перейменовує …Або не відкриває і не перейменовує….
  2) Використання передостанньої версії програмного забезпечення
  Висилайте резюме збереженим у більш старих версіях програмного забезпечення (ПЗ). Адже, якщо у роботодавця встановлено більш раннє ПЗ, і у менеджера файл Вашого резюме не відкриється відразу, то наймовірніше Вам і не повідомлять, що резюме не відкрилося. Крім Вашого резюме, у нього можуть виявитись ще десятки резюме інших претендентів, які відкриваються без проблем.
  3) Оптимальний розмір файлу
  Оптимальний розмір резюме – до 250 Кбайт. На поштових скриньках може встановлюватися заборона на отримання великих листів. У цьому випадку Ваше резюме просто не отримають, і Ви навіть не дізнаєтеся про це. Тому не варто включати в резюме великі фотографії або громіздкі елементи оформлення, що збільшують розмір файлу.
  4) Не архівуйте резюме
  Не змушуйте роботодавця робити зайві зусилля! Ваш файл може і не розпакуватися зовсім. І, як у випадку помилки з останніми версіями ПЗ, менеджер навіть не повідомить Вам, що резюме у нього на ПК не відкрилося.
  5) Не створюйте резюме в рідкісному форматі
  Найбільш зручні для роботодавця rtf і doc файли. Це поширені формати, і якщо Ви надішлете резюме саме в цих форматах, то воно буде відкрито роботодавцем без зайвих зусиль та проблем.
  6) Не надсилайте фотографію окремим файлом
  Інколи здобувачі надсилають 2 файли: у першому – текстове резюме, а у другому – малюнок. Це зовсім не охарактеризує Вас як впевненого користувача ПК. Більше того, менеджеру з персоналу в цьому випадку доведеться самому вставляти фотографію в резюме, щоб, роздрукувавши, отримати зручний документ з фотографією. Тому при відсилання роботодавцеві резюме зі своєю фотографією потрудіться самі внести свій портрет в файл резюме.
  7) Супровідний лист друкуйте в текстовому вікні електронного листа
  Резюме потрібно посилати разом з супровідним листом. Однак не варто висилати електронним листом 2 файли: файл резюме і супровідного листа файл. Тому, якщо Ви не бажаєте продемонструвати, що електронне листування не ваш коник, завжди розміщуйте складений супровідний лист в тіло самого електронного листа.
  8) Не використовуйте унікальний шрифт
  Часто кандидати, бажаючи виділитися, присилають резюме з використанням рідкісних шрифтів. Однак якщо на офісному ПК не виявиться такого шрифту, роботодавцю не вдасться ознайомитися з резюме.Тому завжди вибирайте для оформлення свого резюме стандартні шрифти, які легко читаються, наприклад Times New Roman або Arial.

 3. IGOZA

  Ну, застереження про те що не варто писати від руки, напевно що зайве, всеж таки 21 століття за вікном, то й їжаку зрозуміло.

 4. Sputnik

  А виділитися із “сірого натовпу”, який німецький філософ Мартін Хайдеггер вдало позначав терміном “Das Man”, можна лише акцентуючи увагу на своїх унікальних особливостях та вміннях, які дозволяються розкрити нашу особливість та неповторність!

 5. Вікторія

  В наш час резюме вже не допомагає.Це факт!

 6. ULJANA

  Коротка рекомендація для написання резюме: “Хто похвалить мене краще за мене…” :::)))

 7. igriik

  Якщо до резюме додається фото, так краще щоб воно не було ні сильно вульгарне ні таке що відразу може відлякати роботодавця. Як говорить російська приказка “Встречают по одёжке, проважают по уму”, тому якщо ваше фото не сподобалося роботодавцю, моло шансів що вас запросять на співбесіду.

Залишити коментар