Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Позовна заява про визнання права власності в порядку спадкування

_____________________ районний суд
Позивач: ПІП_____________________
00000, м. _______, вул. ____________
тел______________________________

Відповідач1: Перша _________ державна
нотаріальна контора, 00000, м._______,
вул. __________________ т.111-11-11

Відповідач2: Бюро технічної інвентаризації
та Експертної оцінки 00000, м. ________,
вул. __________________ тел. 121-11-11

Позовна заява
про визнання права власності в порядку спадкування

Я, разом із своєю сім’єю проживаю у м. __________ в будинку по вул. ___________. Квартира, загальною площею 45,9 кв.м., складається із двох кімнат, кухні, коридору, ванни та туалету.
Вищезгадана квартира знаходиться у Житлово-будівельному кооперативі «_______». Пайовий внесок за квартиру у розмірі 2800 крб. було сплачено моїм батьком, що посвідчується довідкою виданою головою ЖБК «_________» та квитанціями про сплату.
13.06.2009р. мій батько помер, залишивши мені згідно заповіту усе майно, що належало йому на час смерті. У передбачений законом шести місячний термін я звернувся в першу ___________ державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини. Незважаючи на це прийняти у спадщину квартиру мені так і не вдалося.
Ч. 3 ст. 384 ЦК України наголошує на тому, що у разі викупу квартири член житлово-будівельного (житлового) кооперативу стає її власником. Таким чином я як спадкоємець свого батька є власником даної квартири, а та обставина, що право власності на нерухоме майно підлягає реєстрації (ст. 182 ЦК України) не може нікому давати підстави для заперечення того, що відповідно до ч. 3 ст. 384 ЦК України в момент викупу (повного внесення паю) член житлово-будівельного кооперативу набуває права власності на квартиру.
Стаття 41 Конституції України наголошує на праві кожної людини володіти, розпоряджатись та користуватись своєю власністю. Ст. 319 ЦК України наголошує на тому, що власник має право вчиняти щодо свого майна будь які дії, які не суперечать закону. Мій покійний батько, володів на праві власності – квартирою. Однак я не можу скористатись ним та отримати належне мені майно.
Ст. 16 ЦК України дає перелік способів захисту цивільних прав та інтересів судом. Зокрема одним з них є визнання права. В даному випадку моє право на квартиру не визнається.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 16, 319, 384 ЦК України, ст.ст. 3, 118, 119 ЦПК України,

прошу:

– визнати за мною право власності в порядку спадкування за заповітом на квартиру за адресою м. ________, вул. __________.
– зобовязати Відповідача 2 зареєструвати право власності.

Додаток:
1. Копії позовної заяви;
2. Копії свідоцтва про смерть;
3. Копії паспорту;
4. Копії свідоцтва про народження;
5. Копії довідки х ЖБК № 000 від ____ 2009р.;
6. Копії технічного паспорта на квартиру за адресою м._______, вул. ___________;
7. Квитанція про сплату судового збору;
8. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

«___»___________20__р.

ПІП_______________

1 коментар ( 1 коментар )

  1. bogun

    хтось вже використовув цей позов, як шаблон?

Залишити коментар