Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Початок перебігу строку для подачі позову про стягнення невиплаченої вчасно зарплати при звільненні від КСУ

Початок перебігу строку для подачі позову про стягнення невиплаченої вчасно зарплати при звільненні від КСУ

Конституційний Суд оприлюднив рішення у справі про тлумачення положень КЗпП про строки звернення до суду з трудових спорів, прийняте 22.02.2012 р.
Основою для конституційного звернення громадянина України Володимира Стріхаря стало неоднакове застосування судами норм статті 233 КЗпП про строки звернення до суду по трудових спорах, зокрема, у спорах про виплату середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди. Так, одні суди виходили з того, що початок обчислення такого строку припадає на день, коли працівник дізнався або міг дізнатися про порушення своїх прав (без прив’язки до виплати зарплати), а інші обчислювали цей термін з наступного дня після фактичного розрахунку зі звільненим працівником, незалежно від тривалості затримки з виплати зарплати.
Вказавши на те, що невиплата звільненому працівникові всіх сум, належних йому від власника або уповноваженого ним органу, є триваючим правопорушенням, КСУ дійшов висновку, що працівник може визначити остаточний обсяг своїх вимог тільки на момент припинення такого правопорушення, яким є день фактичного розрахунку.
Виходячи з цього, Суд вважає, що тримісячний термін для звернення працівника до суду з заявою про стягнення середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку при звільненні та відшкодування заподіяної при цьому моральної шкоди, починає спливати з дня, коли звільнений працівник дізнався або повинен був дізнатися про те, що власник або уповноважений ним орган, з вини якого сталася затримка виплати, фактично з ним розрахувався.


1 коментар ( 1 коментар )

  1. А якщо роботодавець з працівником взагалі не розрахувався (або не повністю, тобто сума спірна), то виходить строк починається із моменту звільнення?

Leave a reply