Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Судова позиція в «банківських» справах

За результатами перегляду судових рішень господарських судів у зв’язку з неоднаковим застосування одних й тих самих положень законів, Вищий господарський суд України оприлюднив інформаційний лист від 27.02.2012 №01-06/224/2012, який містить правові позиції з багатьох питань:
1. незалежно від способу визначення розміру пені в договорі, в разі порушення грошових зобов’язань він не може перевищувати подвійної облікової ставки НБУ;
2. позов клієнта до банку про зобов’язання закрити рахунок відповідає способам захисту, встановленим ст. 16 ЦКУ та ст. 20 ГКУ, оскільки, звертаючись з такою вимогою, позивач фактично просить суд примусити банк виконати обов’язок, покладений на нього умовами договору та приписами законодавства;
3. у разі задоволення позову про звернення стягнення на предмет застави, суд може обрати будь-який із способів звернення стягнення, зокрема, шляхом отримання предмету застави у власність заставодержателем.


2 коментарі ( 2 коментарі )

  1. IGOZA

    Останній пункт відверто здивував.

Залишити коментар