Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

До гадалки не ходи…

Відповідно до законопроекту №8371 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту населення та інформаційного простору від негативного впливу” 12.01.2012р. Верховна Рада України заборонила рекламу ворожбитів і гадалок, а також трансляцію їх послуг по телебаченню.

Цим Законом внесено зміни до Законів України “Про рекламу”, “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” та “Про телебачення і радіомовлення”.

У Законі “Про рекламу” статтю 8, частину 1 доповнено абзацом наступного змісту (щодо заборони на рекламу):
рекламувати окультно-містичні послуги знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважаються здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил.”

У Законі України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (щодо заборони на рекламу) у статті 3, після абзацу 4 добавити абзац 5 наступного місту: “розповсюдження інформації про окультно-містичні послуги знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважаються здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил

У Законі України “Про телебачення і радіомовлення” у статті 6, частині 2, після абзацу 6 добавити абзац 7 наступного змісту (щодо заборони на трансляцію): “трансляції програм або їх відеосюжетів, в яких у прямому ефірі відбувається надання окультно-містичних послуг знахарів, чаклунів, шаманів, магів, екстрасенсів, ворожок, спіритів, астрологів, чаклунів, віщунів та інших осіб, що оголошують себе, або що вважаються здатними передбачати долю, впливати на людей, духовний світ, майно, довкілля шляхом використання надприродних здібностей або сил;”

У заключних положеннях Закону зобов’язано Кабінет Міністрів у двомісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:
– привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
– розглянути питання щодо доцільності знаходження в Державному класифікаторі України класифікаторі професій ДК 003-2005 наступних видів професій:

 • 515 – Астрологи та ворожки;
 • 5152 – Ворожки та хіроманти,

у зв’язку з тим, що дані види професій не мають ні критеріїв атестації, ні навчальних програм, щодо підготовки відповідних спеціалістів, а потрапили до Класифікатора професій випадково, внаслідок ратифікації Верховною Радою України Ніццької угоди про Міжнародну класифікацію товарів і послуг для реєстрації знаків.


5 коментарів ( 5 коментарів )

 1. Evgeniy46

  Давно пора заборонити цей театр…

 2. IGOZA

  Особисто мені здається що ворожбити, хіроманти та інша “нечисть” не є на поточний момент настількі нагальною проблемою… Цим займається невилика кількість людей, які навіть з набранням чиності нових норм та із вилученням окремих видів професій із класифікатора нікуди не зникнуть.
  У нас у поточному році газ по 416 $ , а вони якісь химерні палювання на відьом влаштовують, клоуни…

 3. Sputnik

  Актуальне законодавче нововведення. Хоча, як відомо, сам законодавець частенько звертається до таких “пророкувальників долі”…

 4. Вікторія

  наявність цих так званий “професій” в Державному класифікаторі України класифікаторі професій,є просто абсурдом.ще тільки цього нам і бракувало!!!!!

 5. Marjana

  31 січня 2012 закон був підписаний Президентом і набуде чинності через 10 днів після опублікування. Цікаво, що тепер КМУ скаже – бути новим професіям чи ні :)

Залишити коментар