Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Законом встановлено компенсацію витрат на правову допомогу за рахунок держбюджету.

Сьогодні, 10.01.2012р. повернуто з підписом від Президента Закон України, “Про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних та адміністративних справах”.
Цей Закон встановлює граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу під час розгляду судами цивільних та адміністративних справ.
Цікавим є те, що вказаний Закон складається фактично з двох(!!!) статей та ст. 3 Прикінцеві положення.  За цими параметрами він може претендувати на звання найкоротшого Закону України.

Отже, відповідно до ст. 1 Закону, розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, іншою стороною, а в
адміністративних справах – суб’єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків встановленої законом мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Відповідно до ст. 2, у разі якщо сторона у цивільній чи адміністративній справі звільнена від оплати витрат на правову допомогу, компенсація таких витрат виплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб’єктом владних повноважень, у розмірі, що не перевищує 2,5 відсотка встановленої законом
мінімальної заробітної плати в місячному розмірі за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні, під час вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням та під час ознайомлення з матеріалами справи в суді, що визначається у відповідному судовому рішенні.

Компенсація витрат на правову допомогу виплачується за рахунок державного бюджету в межах видатків, передбачених Державній судовій адміністрації України на здійснення правосуддя місцевими загальними та місцевими адміністративними судами.

Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2012 року, а Кабінет Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.


4 коментарі ( 4 коментарі )

  1. IGOZA

    Такий цікавенький закончик :). Думаю “особливо кмітливі” юристи знайдуть можливість з його допомогою потрусити бюджет.

  2. Вікторія

    Я з Вами погоджуюсь.Сума за правову допомогу не є маленькою!!Можна гарненько заробити.

  3. Вікторія

    Так це точно,оскільки багато державних захисників особливо не напружуються, щоб допомогти своєму піддзахисному.

Залишити коментар