Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Створення ОСББ – практичні поради.

Створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку є доволі непростим юридичним процесом, який потребує чимало зусиль та часу. Розібратись у цьому процесі та відповісти на запитання як створити ОСББ, Вам допоможе посібник «ОСББ – практичні поради», що містить поради експертів та досвід функціонування ОСББ в Україні та за кордоном, презентований Інститутом міста Львівської міської ради. Переглянути посібник можна на сайті організації за цим посиланням.


6 коментарів ( 6 коментарів )

 1. swetlana

  Вигідно створювати ОСББ, коли новий будинок. Бо коли ЖЕК передає все добро, яке вони не ремонтували, 50- 60 років , не кожен взмозі оплатити ремонт. На рахунок коштів, які міська рада має виділяти на ремонт під час передачі ——— це не працює на практиці.

  • А Ви з якого міста? Бо у Львові, я знаю, що бюджетом міста щороку на ці цілі виділяють близько 1-2 млн. грн. я маю на увазі заохочення на ремонт при створенні ОСББ. Інше питання хто мешкає в тих будинках, які створюють ОСББ, але комусь ці кошти йдуть))

   • IGOZA

    На поточний момент питання створення ОСББ, є більш актуальним для мешканців новобудов, а житлова нерухомість на вторинному ринку, за станом своїх комунікацій, пасе задніх і навіть 2 млн грн. НА РІК – це просто сльози.
    Відповідно до постанови КМУ №1521 від 11.10.2002р.,”Для приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс утворюється відповідна комісія.” ; “Комісія визначає технічний стан житлового комплексу або його частини відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі ” – от тут і ховається камінь непорозуміння, оскількі у разі якщо стан комунікацій виявляється незадовільним, то потенційний балансоутримувач, цей акт ніколи не підпише, отже після прийому-передачі, це вже будуть проблеми ОСББ, а ні міста. В свою чергу, первинний балансоутримувач скаже що на ремонт коштів немає. Для того щоб ця программа стала ефективною, необхідно провести ремонт (капітальний а ні косметичний) більш ніж у половині житлового фонду на всій території України.

 2. Evgeniy46

  Хотіли створити ОСББ з мешканцями – коли почали збирати документи склалось таке враження, що ЛКП всіма силами намагається нам перешкодити у створенні ОСББ, постійно встромляли палки в колеса. Так ми цю ідею і покинули…

 3. Вікторія

  Більшість ідеї, які є у наших громадян, приречені на поразку, оскільки щоб досягнути поставленої мети, потрібно пройти ряд державних інстанцій, кабінетів і т.д. і т.п., а це майже не реально…хіба що дати “добру” взятку.

 4. IGOZA

  Доречі, наприклад у Києві, балансоутримувачі роблять все, аби не передавати новобудови ( до 10 років експлуатації) до ОСББ, бо ЖЕКи, або експлуатуючі організвції мають відкати до 60% від загальної плати на утримання будинку та прибудинкової теритоії – щомісячно, а в більш старих будівлях – ця сума просто менша, але також є.

Залишити коментар