Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

Позовна заява про скасування свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів

Позовна заява про скасування свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів

Львівський окружний адміністративний суд
79003, м. Львів, вул. Чоловського, 2

Позивач:
Іванова Ірина Володимирівна,
79000, м. Львів, вул. Клепарівська, 32

Представник позивача:
ХХХ
79000, м. Львів, вул. Шевченка, 365
тел.

Відповідач:
МРЕВ ДАІ у м. Львові
79040, м. Львів, вул. Данила Апостола, 11а

Позовна заява
про скасування Свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів

Я, Іванова Ірина Володимирівна, 22 серпня 2009 року видала на громадянина Ліпковського Михайла Степановича (далі – повірений) Довіреність з метою придбання ним від мого імені за кордоном транспортного засобу, його транспортування та реєстрації на території України. Для підтвердження цієї обставини додаю копію Довіреності ( дод.2).

Вищезгаданою Довіреністю повіреного було наділено рядом правомочностей, які є необхідними для реалізації вищезгаданої цілі. Окремо хочу звернути увагу на те, що останній повинен був відповідно до змісту Довіреності зареєструвати куплений за кордоном транспортний засіб в органах Державтоінспекції на моє ім’я.

Після підписання Довіреності між мною та повіреним була усна домовленість про те, що після того як останній придбає транспортний засіб він повідомить мене у будь-який доступний для нього спосіб про це. Але цього так і не відбулось.

Натомість, повірений, придбав від мого імені чотири транспортні засоби, нічого не повідомив ні про факт придбання, ні про їх перевезення на територію України, ні про факт реєстрації на моє ім’я.

12.01.2011 року до Львівського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція Шевченківського району м. Львова з позовною заявою до мене про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (дод. 3).
Зі змісту позову мені стало відомо, що на моє ім’я зареєстровані чотири автомобілі: 1) «FIAT SCUDO», дата реєстрації від 09.09.2009 року, державні номери – ВС 6732 BM, 1998 року випуску; 2) «CITROEN JUMPY», дата реєстрації від 26.12.2009 року, державні номери – ВС 5752 АВ, 1998 року випуску; 3) «PEUGEOT EXPERT», дата реєстрації від 09.10.2009 року, державні номери – ВС 8493 AE, 1998 року випуску; 4) «FIAT SCUDO», дата реєстрації від 04.12.2009 року, державні номери – ВС 6948 BН, 1998 року випуску.
Окрім цього, у позовній заяві зазначається, що я повинна сплатити податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 77 120 (сімдесят сім тисяч сто двадцять гривень). Про те, що такі транспортні засоби були зареєстровані на моє ім’я, мені не було відомо.

Хочу звернути увагу на ту обставину, що при здійсненні реєстрації транспортних засобів та видачі Свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів службовцями Державтоінспекції були допущені порушення вимог законодавства. Для з’ясування змісту цих порушень необхідно проаналізувати положення нормативно – правових актів, які регламентують порядок та умови реєстрації транспортних засобів та видачі Свідоцтв про це.
Закон України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» у п.1 ч.1 ст.5 встановлює, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами – перед проведенням першої реєстрації в Україні. Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування» у ч.1 ст.2 визначає, що податки є обов’язковими платежами. Окрім цього відповідно до Наказу МВС України «Про затвердження інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України» у аб.2 п. 3.5 вказано, працівниками РЕП ДАІ здійснює контроль за внесенням обов’язкових платежів власниками транспортних засобів, у тому числі податку з власників транспортних засобів.
Вищезгадані нормативно правові акти на сьогоднішній день втратили чинність, але вони діяли на момент проведення державної реєстрації транспортних засобів, а від так відповідно до положення ст.58 Конституції України підлягають застосуванню, оскільки ця норма передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не має зворотної дії у часі.

Виходячи із змісту вищенаведених норм права, порушення зі сторони працівників Державтоінспекції у даному випадку полягають у тому, що останні провели реєстрацію транспортних засобів та видачу Свідоцтв про таку реєстрацію без перевірки наявності достовірного документа, що підтверджує сплату податку за першу реєстрацію транспортних засобів. Факт ненадходження коштів по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів при першій реєстрації в Україні підтверджується довідками про надання інформації від 26.11.2010 № 28418, від 26.11.2010 № 28419 та від 26.11.2010 року № 28420 (які знаходились в додатках до позову, поданому ДПІ в Шевченківському районі м. Львова).

Окрім цього відповідно до буквального змісту Довіреності повірений був уповноважений на купівлю, транспортування та реєстрацію лише одного транспортного засобу. Тобто має місце вчинення дій, які виходять за межі наданих повноважень.
Такі дії відповідно до змісту ст. 241 Цивільного кодексу України,можуть бути підставою виникнення, зміни чи припинення прав та обов’язків лише за умови наступного схвалення таких дій довірителем. Цього у даній ситуації не відбулось, оскільки я загалі не знала і не могла знати про факт реєстрації інших транспортних засобів, бо про це мене повірений не повідомляв і, як вже раніше зазначалось, мої спроби з ним зв’язатись були безуспішними. Відтак, будь-які юридично значимі дії, які були передбачені Довіреністю з приводу інших транспортних засобів («CITROEN JUMPY», дата реєстрації від 26.12.2009 року, державні номери – ВС 5752 АВ, 1998 року випуску; «PEUGEOT EXPERT», дата реєстрації від 09.10.2009 року, державні номери – ВС 8493 AE, 1998 року випуску; «FIAT SCUDO», дата реєстрації від 04.12.2009 року, державні номери – ВС 6948 BН, 1998 року випуску), є незаконними, оскільки повірений не мав правової підстави для їх вчинення. Також із цього чітко виплаває, що державні службовці Державтоінспекції не могли на підставі такої Довіреності, виданої на повіреного, здійснювати реєстрацію транспортного засобу та видавати Свідоцтва про таку реєстрацію.
Також така державна реєстрація та видача свідоцтв про це порушують мої права та охоронювані законом інтереси.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 6, 17, 19, 70 КАС України, ЗУ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», Наказу МВС України «Про затвердження інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України» та ЗУ «Про систему оподаткування»,

прошу:

Скасувати Свідоцтва про державну реєстрацію транспортних засобів від 09.09.2009 року, 09.10.2009 року, 04.12.2009 року та 26.12.2009 року, видані на моє ім’я.

Додатки:
1) Копія паспорта Іванової І.В.;
2) Копія Довіреності;
3) Копія позовної заяви Державної податкової інспекції від 12.01.2011 р.;
4) Копія довідки про надання інформації від 26.11.2010 року № 28418;
5) Копія довідки про надання інформації від 26.11.2010 року № 28419;
6) Копія довідки про надання інформації від 26.11.2010 року № 28420;
7) Довіреність представника;
8) Квитанція про сплату державного мита;
9) Копія позовної заяви та копії доданих до неї документів;

17 березня 2011 року Підпис представника Іванової І.В.

____________________

1 коментар ( 1 коментар )

  1. volshebnik

    мова йде про ситуацію, за якої особа видає доручення на купівлю транспортного засобу (його оформлення та сплату усіх реєстраційних зборів), а повірений виходить за межі довіреності і купує кілька автомобілів, при цьому не повідомивши довірителя.

Залишити коментар