Розлучення

Питання

Доброго дня! Дуже потрібна Ваша консультація. Рік тому народила дитину і зразу після народження  чоловік мене залишив і пішов до іншої жінки. За цілий рік він жодного разу не приїхав до дитини і фінансово взагалі не підтримував. Я живу з дитиною на 860 грн. соціальної допомоги. На даний момент він офіційно ніде не працює, їздить в Польщу на заробітки. Ще під час того, як ми разом жили, в нього були борги, він забрав всі наші весільні гроші, я платила йому кредити, одна квитанція в мене є на руках, де я платила кредит в 4000 грн., він забрав мою карточку, де було 11000 грн. декретних. Зараз він подає на розвід. В мене питання: чи зможу я в судді повернути хоч якісь гроші, які він забрав, чи заплатить він за цей рік, що він мені не допомагав і на яку суму аліментів я можу розраховувати, так як він ніде офіційно не працевлаштований. Буду вдячна за будь яку інформацію.

в процесі 0
Іра Мосьондз-Матвіїшин 6 років 5 5 коментарів 3029 переглядів

5 коментарів ( 5 коментарів )

 1. Хочу Вам допомогти, ось відповіді на Ваші запитання.
  На рахунок аліментів, їх призначає суд.

  Щодо часу призначення аліментів Стаття 191. СКУ Час з якого присуджуються аліменти на дитину.
  1. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
  2. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки. Тому, у Вашому випадку, аліменти будуть призначені тільки після звернення до суду, я розумію що ніяких дій щодо призначення аліментів Ви не робили.

  Той факт, що ваш чоловік — безробітний, не означає, що з нього не стягуватимуться аліменти. Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України (далі — СК України), батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно з ч. З ст. 180 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька або у твердій грошовій сумі. Відповідно до п. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, які мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувана може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Отже, у вашому випадку необхідно звернутися до суду з позовною заявою із вимогою сплачувати аліменти в твердій грошовій сумі.

  Згідно зі ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30%прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (для дитини до 6 років — не менше 368 грн.). Ви маєте підготувати два примірники позовної заяви та доданих до неї документів (для суду і відповідача —чоловіка) і подати їх до суду за зареєстрованим вашим або колишнього чоловіка місцем проживання чи перебування.

  Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір», ви звільняєтесь від сплати судового збору.
  Після набрання рішенням законної сили ви маєте звернутися до суду, який розглядав справу, із заявою про видачу виконавчого листа. Після цього необхідно надати до територіального відділення державної виконавчої служби (за місцем проживання, перебування чи розміщення майна боржника) заяву про відкриття виконавчого провадження та виконавчий лист. Відсутність у вашого чоловіка офіційного доходу не позбавляє виконавця можливості виконати рішення суду. Відповідно до п 2. ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів понад три місяці стягнення може бути звернено на майно боржника. Окрім того, керуючись п. 10 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів із поданням про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. Ч. 1 статті 164 Кримінального кодексу України за такі дії передбачено покарання у вигляді штрафу, громадських, виправних робіт або обмеження волі на строк до двох років.

  Якщо рішення суду про стягнення аліментів з вашого чоловіка не виконуватиметься у зв’язку з його ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у нього коштів чи майна, на яке може бути звернено стягнення, ви зможете звернутися до територіального управління праці та соціального захисту населення з проханням призначити дитині виплату тимчасової державної допомоги.

  Відповідно до п. 8 Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 189, така тимчасова допомога призначається в розмірі 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку.

  В подальшому у разі виникнення можливості у вашого чоловіка утримувати дитину орган праці та соціального захисту населення звернеться до суду із заявою про стягнення суми сплаченої тимчасової допомоги з вашого чоловіка.

  • Дуже дякую за відповідь. Скажіть ще, будь ласка, чи в якості доказів, що я вживала заходи щодо одержання аліментів з відповідача, можуть бути записані телефонні розмови, де я просила про фінансову допомогу для дитини, а він відмовляв? Дякую!

   • Доказувати, що він не утримує дитину для того щоб стягнути аліменти не потрібно. Вам достатньо заявити про це в позовній заяві. У будь-якому випадку, суд присудить аліменти на Вашу користь. Враховуючи, що Відповідач має мінливий дохід Вам потрібно просити аліменти в твердій грошовій сумі, але не менше 30% від прожиткового мінімуму на дитину. Щодо повернення “декретних” коштів, то Вам слід було відразу анулювати картку, як тільки він її забрав. Зараз можливо їх повернути, але це буде проблематично.

 2. Краще просити суд призначити аліменти починаючи з минулого року – законодавство це дозволяє.

Залишити відповідь