цікавить усиновлення

Питання

Доброго дня!Скажьть будь-ласка, що і які документи потрібні моєму новому чоловікови,щоб усиновити дитину мою від попереднього шлюбу? Чи після цього міняється свідоцтво про народження дитини і фамілія та по-батькові????

в процесі 0
Надюша Гашмей 6 років 1 1 коментар 1312 переглядів

1 коментар ( 1 коментар )

 1. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.
  За змістом ст. 217 Сімейного кодексу у випадках, коли дитина, стосовно якої розглядається питання про усиновлення, має батьків, обов’язковою умовою його позитивного вирішення є їхня вільна та безумовна згода. При цьому необхідно враховувати, що до набрання рішенням суду про усиновлення законної сили кожен із батьків може відкликати свою згоду незалежно від мотивів. Письмова згода батьків на усиновлення їхньої дитини має бути посвідчена нотаріусом.
  Усиновлення без згоди батьків можливе у випадку, коли суд установить, що вони, не проживаючи з дитиною понад шість місяців без поважних причин, не проявляють щодо неї батьківської турботи та піклування, не виховують і не утримують її.
  Факт ухилення батька (матері) від виховання та утримання дітей може бути підтверджений письмовими доказами (актами, листами тощо), а також показаннями свідків. Водночас, суди враховують, що у випадках, коли батьки не беруть участі у вихованні своєї дитини з поважних причин (через хворобу, перебування в тривалому відрядженні тощо), її усиновлення без їхньої згоди є неприпустимим.
  Для звернення до суду із заявою про усиновлення дитини необхідно отримати позитивний письмовий висновок органу опіки та піклування про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Для отримання такого висновку той, хто бажає усиновити дитину, має звернутися з відповідною заявою до вказаного органу. До заяви додаються: 1) копія свідоцтва про шлюб; 2) копія паспорта або іншого документа, що засвідчує особу; 3) висновок про стан здоров’я заявника; 4) довідка про наявність чи відсутність судимості; 6) копія свідоцтва про народження дитини; 7) письмова згода батьків дитини на усиновлення, засвідчена нотаріально.
  З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов’язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням, тобто біологічний батько дитини після її усиновлення аліменти не платитиме.
  Поновлення батьківських прав біологічного батька в майбутньому можливе лише до досягнення дитиною повноліття та за умови скасування усиновлення чи визнання його недійсним.

  Усиновлювач має відповідати наступним вимогам: не позбавлявся батьківських прав; не визнавався недієздатним; не зловживає спиртними напоями; не вживає наркотичних речовин; не перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері тощо. Усиновлювач має бути матеріально забезпечений, мати житло та постійну роботу.

  ОТЖЕ, якщо біологічний батько в попередньому шлюбі офіційно був позбавлений батьківських прав і на даний момент не має на дитину прав, то ви можете почати оформляти процедуру усиновлення відповідно до закону. Якщо ж біологічний батько своїх прав позбавлений не був, то перш ніж оформити усиновлення, вам спочатку доведеться, домогтися відповідно його відмови від дитини. Зрозуміло, одержати подібне згоду від батьків дитини є непростим завданням. Постарайтеся разом з вашим нинішнім чоловіком привести переконливі аргументи на необхідності цього кроку, і того, що ваші дії спрямовані в інтересах дитини та її майбутнього. Краще і легше буде впоратися з подальшими кроками щодо усиновлення, якщо ви досягнете домовленості в цьому питанні, не вдаючись до звернення в суд.
  У разі відмови одного з батьків дати вам право усиновити дитину зверніться до суду із заявою про позбавлення батьківських прав. Можливість позбавити біологічного батька його батьківських прав на законній підставі може бути тільки в одному випадку — якщо батько систематично не виконує свої обов’язки, наприклад, у разі злісного ухилення від виплати аліментів. Але процедура збору доказової бази досить складна.
  Зверніться з позовною заявою до міського або районного суду за місцем реєстрації дитини.

Залишити відповідь