Реєстрація

Login

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Login

Реєстрація

Якщо Ви бажаєте співпрацювати з нами – реєструйтесь, заповнюйте свій профіль та надавайте консультації. За кожну відповідь Вам нараховуватимуться бали.

поновлення строку на прийняття спадщини за заповітом

поновлення строку на прийняття спадщини за заповітом

_____________________ районний суд
Позивач: ПІП______________________
00000, м. _______, вул. _____________
тел.______________________________
Відповідач: _______________________
районна адміністрація міста Львова
00000, м. _______, вул. _____________
т.________________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

20 січня 2008 року померла моя мати – ПІП______________. Після її смерті залишилось певне майно, що знаходиться у ___________ районі _____________ області.
За десять років до смерті, а саме16 квітня 1998 моя мати склала заповіт, згідно якого на випадок своєї смерті зробила таке розпорядження: все моє майно де б воно не було і з чого б воно не було і з чого б воно не складалось і взагалі все те, що мені буде належати на день смерті і на що я за законом матиму право, заповідаю, моєму синові ПІП_____________, тобто мені.
Таким чином згідно даного заповіту я є єдиним спадкоємцем усього майна, що належало моїй матері.
Для отримання спадщини я не зміг вчасно звернутись із заявою у нотаріальну контору. Після смерті матері мені було не до того, а пізніше я зах ворів у мене було онкологічне захворювання я тривалий час лікувався, що підтверджується відповідними медичними довідками. В даний час я є інвалідом третьої групи загальної форми захворювання.
Нещодавно я в усній формі звернувся в нотаріальну контору з проханням роз’яснити мені порядок отримання спадщини за моєю матір’ю. Там же мені повідомили, що мною пропущено термін на подачу заяви про прийняття спадщини та рекомендовано звернутись в суд.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Я уже зазначав, що чи мало часу я лікував онкологічне захворювання з блокуванням нирок і в той час мене цікавило в першу чергу моє здоров’я, а не вироблення документів. Саме через це мною було пропущено термін на звернення. На мою думку дана причина пропуску строку на подачу заяви на прийняття спадщини є поважною.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 4, 119, 120 ЦПК України та ст. 1272 ЦК України, прошу:
– Визначити для мене додатковий строк тривалістю один місяць для подання до _________Державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті моєї матері ПІП___________, що померла 20 січня 2008 року у м. ______

Додатки:
1. Копія позовної заяви;
2. Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення;
3. Квитанція про сплату держмита;
4. Копія свідоцтва про смерті;
5. Копія заповіту;
6. Копія свідоцтва про народження;
7. Копія паспорта (1,2 та 5 сторінки)
8. Копії медичних довідок.

«____»____________2009р.

ПІП___________________

Залишити коментар