Контрактна Інтернатура для випускника 2019, що навчався за держ.замовленням

Запитання

Доброго дня, маю питання щодо проходження інтернатури в 2019.
Я випускник медичного факультету 6 курсу НМУ ім. О.О. Богомольця.
Навчаюсь за держ. замовленням, маю II групу інвалідності.
Згідно інформації наданній на сайті МОЗ
http://moz.gov.ua/internatura
А саме в моментах про можливість навчання бюджетників на контрактній інтернатурі, надана інформація
\\\”

Чи має право випускник після бюджетного навчання проходити інтернатуру на контрактній основі?

Так, за умови зарахування на посаду лікаря-інтерна до обраного закладу охорони здоров’я.\\\”

Зарахування на посаду лікаря-інтерна до закладів охорони здоров’я, які підпорядковані іншим міністерствам чи відомствам або ж приватної форми власності, відбувається за погодженням МОЗ України. Також проходження інтернатури в таких закладах здійснюється за кошти фізичних або юридичних осіб, згідно з законодавством.

  • Не пізніше 01 серпня приступає до роботи.
  • Після закінчення інтернатури відпрацьовує 3 роки відповідно до укладеної угоди.
    Але спеціалісти МОЗ в питаннях інтернатури, розповіли мені,
    що для того щоб пійти на контрактну інтернатуру мені потрібно заплатити державі( а саме своєму університетові) гроші за моє навчання за 6 років.
    Чи існує якісь законодавчий акт, що регулює це питання, та згідно якому я має заплатити державі кошти, за можливість проходження контрактної інтернатури? Та маю я таку можливість пройти все ж таки інтернатуру за кошти фізичних\\\\юридичних осіб, відмовившись від розподілу та обравши в якості бази стажування(заочної частини інтернатури) заклад охорони здоровя приватної власності з відповідною акредитацією?
    Також згідно з чинного законодавства, маючи II групу інвалідності, чи маю я відпрацювати 3 роки, після проходження інтернатури, оскільки згідно наказу
    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0246-98
    пункту 9

    Розірвати  угоду,  передбачену  пунктом 5 цього Положення, 
    випускник має право з таких причин:є
  • встановлення  інвалідності  I або II групи,  внаслідок чого 
    випускник не може стати до роботи за місцем призначення;
    У цих   випадках   за  рішенням  комісії  з  працевлаштування 
    випускників видається довідка про надання можливості  самостійного 
    працевлаштування (додаток 4)

    Згідно цього я розумію що маючи групу інвалідності відповідну, випускник може отримати довідку про надання можливості самостійного працевлаштування, але таку можливість на данний момент, мають всі студенти, які написали відповідну відмову від розподілу.

іде обговорення 0
Інше 4 тижні 1 Відповідь 167 переглядів

1 коментар ( 1 коментар )

  1. cloobex

    Доброго дня, у моїй практиці були випадки, коли ми супроводжували студентів медзакладу, які відмовлялись від інтернатури. У кожному конкретному випадку потрібно вивчати ситуацію окремо, оскільки, як показує практика кожен навчальний заклад по різному здійснює оформлення та переведення студентів на інтернатуру. У будь-якому випадку, всі, хто навчались на бюджетній формі навчання та відмовились відпрацювання на державу не платили жодної компенсації.

Відповісти