Чи мають мої батьки право на отримання паю?

Запитання

Доброго вечора. Підскажіть, будь ласка, у вирішенні такого питання. Моя бабуся більше ніж 20 років працювали у колгоспі. Померла вона у 1994 році. Після цієї події почали роздавати паї. Мене цікавить от що: чи мають мої батьки (зокрема тато, що являється сином бабусі) право на те, щоб отримати пай. Якщо він має право, то які документи для цього необхідно зібрати.

Дуже дякую.

іде обговорення 0
Земельні правовідносини 5 років 1 Відповідь 1994 переглядів Новачок

1 коментар ( 1 коментар )

  1. Олександр Кульчицький

    Категорії громадян, які мають право на земельний пай, а також порядок отримання земельних паїв визначені Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 8.08.1995 р. № 720/95. Згідно нього, право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються його членами, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю. Тобто право на земельний пай мають лише громадяни, які є членами сільськогосподарського підприємства та внесені до вказаного списку.

    Особи, які мають право на отримання земельного паю, повинні бути в складі списку, що затверджується на загальних зборах та передається до земельного відділу сільської ради. Після того вони мають отримати земельний сертифікат, тобто документ, що підтверджує право на виділення земельної ділянки в натурі, та отримати державний акт на цю земельну ділянку.

    Якщо особа не була внесена до списку, на жаль, вже майже нічого не зробити. І не дивлячись на наявність права на пай, якщо воно не було реалізоване вчасно, в такому випадку право втрачається. Більш того, спадкоємці цієї особи не дістають у спадок земельний пай, бо успадкувати можна лише те, що існує та залишено у спадок .

Відповісти