Відшкодування матеріальної шкоди, спричиненої незаконним заволодінням транспортного засобу.

Питання

Доброго дня!

Дуже потрібна Ваша консультація!

Короткий опис ситуації:

4 місяці тому у мого родича викрали авто з платної автостоянки, де він зазвичай залишав своє авто вже протягом кількох років. За паркування сплачував за цілий місяць – особисто охоронцю, котрий, натомість, видавав підтверджуючу квитанцію про сплату послуг.

Відкрито кримінальне провадження за статтею 289 ККУ (Незаконне заволодіння транспортним засобом). За цей час змінилось вже кілька слідчих, а родичу так і не надали змоги ознайомитись з вилученими з камер відеоспостереження матеріалами. Колишній слідчий по цій справі розповів лише, що авто в останнє було зафіксовано за мжами міста, а далі – воно зникло з кола зору.

На даний час, вже призначено третього слідчого. Родич звернувся до нього з тим самим питанням – просив ознайомити з відеоматеріалами. Але слідчий відповів, що, скоріш за же, такої змоги не буде, оскільки всі відео з камер автоматично видаляються приблизно раз на 4 місяці і тому. скоріш за все, даних відеозаписів же немає.

Виходячи з вищезазначеного, у нас виникло 2 питання:

  1. Чи можливо таке, що відео з камер спостереження вже могло автоматично знищитись? Адже ще триває досудове розслідування.
  2. Чи має право мій родич подати зараз цивільний позов про відшкодування матеріальної шкоди за викрадене авто з власника автостоянки? Або потрібно дочекатися завершення досудового слідства (або того моменту, коли викрадач авто буде знайдений)? У випадку, якщо можна, то яким чином цей позов подати і які документи для цього потрібні?

 

Дуже вдячна Вам за будь-яку інформацію та приділену увагу!

 

 

в процесі 1
Ira 3 роки 1 1 коментар 965 переглядів

1 коментар ( 1 коментар )

  1. 1) Відео з камер спостереження не може просто так знищитися, адже якщо воно було приєднано до матеріалів досудового розслідування, як доказ, то повинно було зберігатися належним чином і знищення його може тягнути за собою СЛУЖБОВУ НЕДБАЛІСТЬ.
    2) Якщо дійсно є Квитанція, відповідного зразка, то можна подавати до суду Цивільний Позов. Адже це є договір Зберігання відповідно до ст. 936 Цивільного кодексу України, також відповідно до ч. 1 ст. 950 Цивільного кодексу України “За втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання, зберігач відповідає на загальних підставах”.
    Для цього вам необхідно подати позовну заяву до суду першої інстанції за місцем знаходження автостоянки з якої було викрадено автомобіль, до позовної заяви дадається завірена копія квитанції про зберігання транспортного засобу, та витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань (цей витяг видається на підставі Заяви від потерпілої особи, до органу який здійснює досудове розслідування кримінального правопорушення).

Залишити відповідь