Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

ЗУСТРІЧНА ПОЗОВНА ЗАЯВА Про стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини

До Дніпровського районного суду м. Києва

02105, м. Київ, вул. Сергієнка, 3

Судді: __________________

 

Позивач:

                                                                       _______________________-

02160, м. Київ, вул. Каунаська 99, кв. 75

5

Відповідач:

_______________________

02068, м. Київ, вул. П. Григоренка 000, кв119.

Третя особа:

Служба у справах дітей Дніпровського району

 м. Києва

02100, м. Київ, бул. Праці 1/1

тел. (044) 296-73-24

Справа № 2-0012\11

 

 

ЗУСТРІЧНА ПОЗОВНА ЗАЯВА

Про стягнення аліментів та визначення місця проживання дитини

 

У провадженні Дніпровського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ______________________- до ___________________________ про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.

Як зазначає Відповідач(Позивач за первинним позовом) їхній шлюб розпався, шлюбно-сімейні стосунки не підтримуються. Так як в липні 2011 року ________________. зібрав свої речі і залишив  Позивачку з малолітньою донькою самих. З того часу Відповідач вихованням доньки не займається, та коштів на утримання доньки не надає.

На даний момент дитина перебуває на диспансерному обліку з приводу респіраторного алергозу, акінезії жовчовиділених шляхів, диспанкреотизму, дисвіозу кишечника і потребує дотримання дієти і постійного проти рецидивного лікування, домашнього режиму та постійного догляду мами. (Копія довідки додається)

Відповідно до ст. 18 Конвенції про права дитини батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати свою неповнолітню дитину.

Однак Відповідач ухиляється від утримання дитини, її виховання, не піклується про здоров’я дитини, її фізичний, духовний розвиток.

Відповідно до ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до п. 17 Постанови Пленуму ВСУ №3 від 15.05.2006 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ про батьківства, материнства та стягнення аліментів» за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той з них з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

За рішенням суду аліменти присуджуються одному з батьків, як правило у грошовій формі.

Зважаючи на вищевикладене, Позивач просить суд призначити аліменти в розмірі 2500 грн. щомісячно починаючи з дати подання заяви.

В своїй позовній заяві Відповідач (Позивач за первинним позовом) просить суд визначити місце проживання малолітньої ___________________. з ним.

Посилаючись на те, що він працює достатньо заробляє, за місцем роботи характеризується позитивно.

Відповідач стверджує що Позивачка часто палить та вживає спиртні напої при дитині, говорить що Позивачка дозволяє кричати та підвищувати голос в присутності доньки що є неправдивими відомостями.

За час спільного проживання Відповідач вихованням доньки не займався. Продуктами харчування сім’ю забезпечувала мати Позивачки, одяг для дитини також не купував, весь одяг передавав брат Позивачки.

Для повного та всебічного розвитку дитини Позивачка хотіла, влаштувати доньку в дитячий садок, відправити доньку на курси іноземної мови, курси малювання, на хореографію, але проти цього був Відповідач, так як усі свої гроші він вкладав в свій автомобіль, на якому навіть не хотів відвести свою дитину до лікаря, ніколи не хотів сходити зі своєю донькою на прогулянку, завжди лише обіцяв.

Відповідач був проти встановлення в квартирі домофону, в зв’язку з чим до будинку не міг потрапити лікар, котрого викликали до Запорожець К.Д.

Також Відповідач не дозволяв відвезти свою доньку до стоматолога, мотивуючи це тим , що у нього немає грошей так як усі свої гроші він вкладав в свій автомобіль.

Робочий час у Відповідача закінчувався о 19.00, але додому він часто повертався і після опівночі.

У Відповідача також часто проявлялися схильності до суїциду, так як він не раз хотів покінчити життя самогубством, тому можна стверджувати, що він має проблеми з психікою, що є не припустимим при вихованні дитини.

Вихованням доньки завжди займалася Позивачка. Яка створювало усі умови для повного та всебічного розвитку доньки. Про що маються характеристики від сусідів, лікаря педіатра (Копії додаються)

Згідно зі ст. 157 СК України питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

Відповідно до ст. 161 СК України, якщо  мати  та  батько,  які проживають окремо, не дійшли згоди  щодо  того,  з  ким із них буде проживати малолітня дитина, спір  між  ними  може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Відповідно до принцип 6 Декларації прав дитини від 20 листопада 1959 року, , що малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виключні обставини, бути розлучена зі своєю матір’ю.  

Згідно висновку Служби у справах дітей Дніпровського району м. Києва від 21грудня 2011 року місце проживання малолітньої____________________ було визначено за позивачкою. (Даний висновок повинна надати Служба у справах дітей Дніпровського району м. Києва)

Враховуючу вищевикладене, вважаю, що з метою забезпечення інтересів малолітньої Запорожець К.Д. необхідно визначити місце проживання дитини за місцем проживання мами.

Керуючись ст.ст. 19, 105, 110, 157, 160, 161, 180, 1810, Сімейного кодексу України, ст.ст. 3, 16, 35, 36, 38, 42, 44, 118-120 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 18 Конвенції про права дитини, принципу 6 Декларації прав дитини від 20 листопада 1959 року.

 

 

ПРОШУ СУД:

  1. Стягнути з ___________________________ аліменти на користь _______________________-, на утримання ___________________________- в розмірі 2500 (дві тисячі п’ятсот) гривень щомісячно, починаючи з дня подання заяви і до повноліття _________________________-.
  2. Визначити місце проживання малолітньої ____________________________, за місцем проживання матері _____________________
  3. Судові витрати стягнути з Відповідача.

 

Додатки:

  1. Копії позовної заява та доданих документів;
  2. Копія паспорта _______________-
  3. Копія ідентифікаційного кода _________________
  4. Копії характеристик на _______________
  5. Копія довідки від лікаря на ________________
  6. Квитанції про сплату судового збору.

 

1 коментар ( 1 коментар )

  1. Дана заява підходить в ситуації, коли батько дитини хоче її відібрати у матері.

Leave a reply