Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Спори з питань спадкування

Спори з питань спадкування

Спори з питань спадкування

Правильно скласти заповіт, або отримати спадщину є непросто. Кожна з цих дій має безліч нюансів і особливостей, встановлених українським законодавством. І якщо виникають проблеми, пов’язані зі спадкуванням, то краще всього Вам допоможе спеціаліст, який добре знає правову базу – адвокат, який спеціалізується на спадкових справах. Адвокат у Львові – Кульчицький Олександр Сергійович.

Приміром, для того, щоб заповіт був дійсним, він повинен бути складений в письмовій формі та посвідчений нотаріусом. Проте в деяких випадках заповіт може бути завірений не нотаріусом, а іншою особою, наприклад головним лікарем лікарні або госпіталю, в якому спадкодавець знаходиться на лікуванні або командиром військової частини, або навіть начальником арктичної експедиції, в якій знаходиться спадкодавець. Адвокат по спадщині проконсультує Вас з приводу конкретної ситуації і допоможе Вам реалізувати свої законні права найкращим чином.

Якщо ж заповіт не було складено, то майно дістається спадкоємцям «за законом», тобто:

У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька,так і з боку матері.

У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

У п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування
родичів подальшого ступеня споріднення.

Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.

Так само, у п’яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї.

Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа, яка не була членом сім’ї спадкодавця, але не менш як п’ять років одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним або основним джерелом засобів до існування.

Однак і в даному випадку є винятки. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя, які умисно перешкоджали спадкодавце­ві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виник­ненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.
Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкрит­тя спадщини.
Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.
Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Очевидно, що сфера спадкування має безліч різних нюансів, крім того, вона нерідко є досить болючою. Своєчасне звернення до адвоката по спадщині дозволяє уникнути неприємних ситуацій і масштабних сімейних сварок, пов’язаних зі спадщиною. Якщо у вас виникли питання про складання заповітів, про права певних осіб на спадщину, про терміни прийняття спадщини, про необхідність опротестувати заповіт або визнати спадкоємця «негідним спадщини», і щодо інших процедур пов’язаних із захистом ваших прав, то звернення за допомогою до адвоката – це оптимальний вибір.

Адвокат по спадщині надасть Вам наступні послуги:

Проконсультує з питань наявності можливості вступу в права спадкування та порядку набуття права; щодо складання, зміну або скасування заповіту; щодо визначення недостойних спадкоємців і відсторонення їх від спадщини.
Допоможе встановити права на спадкування і обов’язкову частку у спадщині.
Розробить і проведе правову експертизу необхідних для вступу в права спадкування документів.
Допоможе визначити частки у спадковій масі.
Допоможе відновити пропущений термін прийняття спадщини. Надасть інші послуги, пов’язані з питаннями спадкового права.

Адвокат у Львові Олександр Кульчицький вирішить Вашу проблему сумлінно, швидко, вірно та ефективно.

Leave a reply