Розлучення і права батька на дитину.

Запитання

Хочемо розлучитися з чоловіком. Так як часті сварки і до дитини немає уваги. Але він требує при розлученні щоб я давала дитину йому на вихідні з пятниці по понеділок. Це так хочуть його батьки. Котрі за пів року ні разу до внучки не приїзжали. Дитині 1.8 і я ще кормлю груддю. Є якісь постанови що хоча б до якогось віку я не можу відавати дитину їм на вихїдні? Чи може пока дитина сама не обере чи хоче їхати до батька? Чи можливо щоб я була там з нею. Саму отпускати не хочу.

іде обговорення 0
Сімейне право, розлучення, аліменти Розлучення і права батька на дитину. 5 років 2 Відповідь 2937 переглядів

2 коментарі ( 2 коментарі )

  1. Олександр Кульчицький

    Доброго дня, у випадку, якщо Ви не маєте бажання віддавати чоловікові дитину на вихідні, то можете цього не робити. Якщо Ваш чоловік буде вважати, що Ви чините йому перешкоди, то він матиме право звернутись до суду.

    Відповідно до ст. 159 Сімейного кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
    Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
    В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

    Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

  2. Доброго дня!В данному випадку або ви або ваш чоловік маєте право звернутись до суду із позовною заявою про встановлення способу участі у вихованні того з батьків, хто проживає окремо. Зовсім не давати дитину чоловіку допоки він не позбавлений батьківських прав ви не можете

Відповісти