чи має право дочка на частину будинку батьківського

Запитання

остані 15 років моя мама (а точніше я як внучка) доглядала за батьком(дідом) син проживав в португалії і приїжав разів з пять всі фінансові питання виконувала дочка( варили їсти прибирання прання вдягання ) виконувала дочка а пенсію батько використовував на свої потреби . Після того як як діда спаралізувало 3 місяці назад вернувся син який свого житла немає тому вернувся проживати в батьківський будинок забрав діда туди з лікарні і вирішив що йому повинен належати весь будинок взявся до підбурювання і залякування діда.Всі документи а саме паспорт будинкова книга свідоцтво про народження акт на приватизацію зем.ділянки знаходились в внучки тому залякував і мене з моєю сімєю не допускав до діда поводився не адекватно. Моя мама яка також була на заробітках і маючи проблеми з колінами вертається також додому(має власний будинок) для проведння операції і впроцесі своєї реабілітації доглядати лежачого діда адже син сказав що приїхав на місяць , як вияснилось згодом недопускав він нас до діда бо виробляв усі документи заново викликав нотаріусів врезультаті в діда є новий паспорт а внього-сина довіреність на виробленя всіх документацій від імені діда питання чи має моя мама право претендувати на половину хочаб будинку як дочка там були приписанв дід власник син .я-внучка з чоловіко і неповнолітньою дитиною в міліції є покази діда де є його документи але паспортний видав новий паспорт без довідки з міліції і без підпису діда оскільки рукою правою не володіє

іде обговорення 0
Заповіт, спадщина та довічне утримання 4 роки 1 Відповідь 2189 переглядів Новачок

1 коментар ( 1 коментар )

 1. Олександр Кульчицький

  Доброго дня,
  відповідно до ст. 1223 Цивільного Кодексу право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 Цивільного Кодексу, а саме:
  У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
  У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
  У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
  У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини. І ТАК ДАЛІ…
  КРІМ ТОГО, відповідно до ст. 1241 Цивільного Кодексу малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, НЕЗАЛЕЖНО від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка). Розмір обов’язкової частки у спадщині може бути зменшений судом з урахуванням відносин між цими спадкоємцями та спадкодавцем, а також інших обставин, які мають істотне значення.

  КРІМ ТОГО відповідно до ст. 1224 ЦК України, не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.

  Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.

  За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Відповісти