Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

ПОЗОВНА ЗАЯВА про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

До Васильківського міськрайонного суду

Київської області

08600, м. Васильків, вул. Шевченка, 8

 

Позивач:

_______________________________,

зареєстрований та проживає за адресою:

04208, м. Київ, пр-т. В. Порика, буд. 00, кв. 00

                                                                             

Відповідач:

Державна нотаріальна контора

Васильківського району Київської області

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визначення додаткового строку

для подання заяви про прийняття спадщини

 

19 липня 2007 року померла моя мати – _______________________ , яка постійно мешкала до дня смерті за адресою: м. Київ, проспект Свободи, буд. 00, кв. № 40.

Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки а також жилого будинку №19 по вул. Щорса, с. Пологи Васильківського району Київської області.

Її спадкоємцями першої черги за законом є я –______________________- та моя сестра – _____________________________.  Про те, що моя сестра не претендує на вищевказану спадщину, а також претензій до того, щоб свідоцтво про право на спадщину за законом було видане на моє ім’я є її заява, засвідчена приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Нізовцевою С.Г. зареєстрованою в реєстрі за № 3435. Таким чином, станом на день звернення з цим позовом я є єдиним спадкоємцем вищезазначеного майна, що належало моїй матері.

Для отримання спадщини я не зміг вчасно звернутись із заявою у нотаріальну контору. Після смерті матері я переживав, погодився виступати Поручителем свого знайомого за договором поруки № 49.35/332/П332/07-НВС, що був укладений 10 серпня 2007 року. При виконанні цього договору Позичальником було порушено порядок його виконання в наслідок чого я мало не втратив квартиру в якій мешкаю. Тривалий час я займався вирішенням цього питання в судовому порядку. Це може бути підтверджено матеріалами цивільної справи № 2-6393/09, яка до 03.03.2011 року перебувала то в Печерському районному суді м. Києва, то в апеляційному суді м. Києва.

Нещодавно, я в усній формі звернувся в нотаріальну контору з проханням роз’яснити мені порядок отримання спадщини за моєю матір’ю. Там же мені повідомили, що мною пропущено термін на подачу заяви про прийняття спадщини та рекомендовано звернутись до суду.

Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Через постійні хвилювання за можливість втратити своє житло, яким я поручився у вищевказаному договорі я чимало часу втратив саме на вирішення цього питання і в той час мене цікавило в першу чергу моє житло, а не прийняття спадщини. Саме через це мною було пропущено строк на звернення за прийняттям спадщини. На мою думку дана причина пропуску строку на подачу заяви про прийняття спадщини є поважною, осільки пов’язана з об’єктивними, непереборними, іститнними труднощами для мене при вчинення цих дій.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 3, 4, 110, 118 – 120, 122 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, пп.2, п. 1, ч.2.ст.4 Закону України «Про судовий збір», –

П Р О Ш У :

 1. Відкрити провадження у справі;
 2. Визнати причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними;
 3. Визначити для мене, ________________________________, додатковий строк тривалістю один місяць для подання до Васильківської Державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини за законом, що відкрилась 19 липня 2007 року після смерті моєї матері – ___________________________________.

Додатки:

 1. Копія позовної заяви.
 2. Квитанція про оплату судового збору (94,10 грн).
 3. Копія свідоцтва про смерть ______________________.
 4. Копія свідоцтва про народження ____________________-.
 5. Копія паспорта _______________________-.
 6. Копія договору поруки №49.35/332/П332/07-НВС від 10 серпня 2007 року.
 7. Копія довіреності на представництво.

 

«____»____________2011р.                                                      ПІБ./___________/

1 коментар ( 1 коментар )

 1. Додатково пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України ” Про судову практику у справах про спадкування” передбачено, що у випадку коли особа, яка прийняла спадщину в установлений законом строк, вона може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК (абз.1 п. 24 Постанови). При цьому, при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (абз.2 п. 24 Постанови).

Leave a reply