Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

3.15. Цивільний позов у кримінальній справі.

Цивільний позов у кримінальній справі

У відділ розслідування особливо важливих справ та злочинів,
учинених організованими групами та злочинними організаціями
слідчого управління ГУМВС України у Львівській області
слідчому С. Є. Петренку

Позивач:
ВАТ «Страхова компанія Універсальна»

(м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 24/1
код ЄДРПОУ 20113829)

Відповідачі:
Гренич М. Б.,
_________________________________
Панилюк, В. Ю.,
_________________________________
Іваньо В. Я.
_________________________________
Ціна позову 45752,50грн.

Цивільний позов у кримінальній справі
в порядку ст. 28 КПК України
(Про відшкодування матеріальних збитків завданих злочином )

У провадженні слідчого відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами та злочинними організаціями слідчого управління ГУМВС України у Львівській області знаходиться кримінальна справа щодо обвинувачення Бренича М. Б., Данилюка, В. Ю., Івасько В. Я. у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.289 КК України.
У ході досудового слідства обвинуваченим пред’явлено обвинувачення у вчиненні незаконного заволодіння транспортним засобом Парасотченка С. М. ВАЗ-21112 д.н.з. ВС2170ВН.
Вказаний транспортний засіб відповідно до договору добровільного страхування наземного транспортного засобу №32-31/061787 від 17.12.2008р. застраховано у ВАТ «Страхова компанія «Універсальна». У зв’язку з цим ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» було проведено страхову виплату Парасотченку Сергію Миколайовичу в розмірі 45752,50грн.
Таким чином, одним із епізодів вказаного злочину ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» заподіяно матеріальної шкоди на суму 41752,50грн. (копії страхової справи на ___ арк. додаються).
Відповідно до ст. 993 Цивільного кодексу України, до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи відповідальної за завдані збитки. Стаття 1191 ЦК України вказує, що особа, яка відшкодувала шкоду, завданою іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлено законом.
Статтею 27 закону України «Про страхування» встановлено, що до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування в межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за заподіяний збиток.
Враховуючи те, що вина обвинувачених доведена матеріалами кримінальної справи,
відповідно до ст.ст. 28, 29 Кримінального процесуального кодексу України, –

ПРОШУ:

При розгляді кримінальної справи №143-2678 стягнути солідарно з обвинувачених Гренича М. Б., Панилюка, В. Ю., Іваньо В. Я. на користь ВАТ «Страхова компанія «Універсальна» код ЄДРПОУ 20113829, завдану їх діями матеріальну шкоду в сумі 45752,50грн.

Додатки:
копія страхової справи на ___ арк.

Представник ВАТ
«Страхова компанія «Універсальна» __________________ О. Чепуренко

Leave a reply