Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

РЕКОМЕНДАЦІЇ МТСБУ. Відмова у виплаті з такої підстави як заподіяння шкоди, яка перевищує максимальний розмір встановленого ліміту

РЕКОМЕНДАЦІЇ МТСБУ.

Водії скористалися правом «спрощеного оформлення ДТП» та не викликали ДАІ. Однак, розмір шкоди перевищує затверджений Держфінпослуг максимальний розміру відшкодування. Страховик має здійснити виплату у встановленому Держфінпослуг максимальному розмірі чи відмовити у виплаті страхового відшкодування?

Абзацом третім пункту 33.2 статті 33 та абзацом другим 36.1 статті 36 Закону встановлено, що страхова виплати «не може перевищувати максимальних розмірів, затверджених Уповноваженим органам за поданням МТСБУ». При цьому, згідно з абзацом третім пункту 36.3 статті 36 Закону, страховик відшкодовує виключно шкоду, визначену статтями 29 та 30 Закону. Відповідно у разі, якщо розмір шкоди, визначений у відповідності до статей 29 та 30 Закону (пошкодження та фізичне знищення транспортного засобу) з вирахуванням встановленого договором ОСЦПВВНТЗ розміру франшизи, перевищує згаданий максимальний розмір, то страховик зобов’язаний здійснити виплату у максимальному розмірі, який встановлений Держфінпослуг за поданням МТСБУ.

Статтею 37 Закону визначений виключний перелік підстав для відмови у здійсненні страхового відшкодування.

Статтею 32 Закону передбачено умови, за яких не здійснюється відшкодування за договором ОСЦПВВНТЗ. Такої підстави та умови, як заподіяння шкоди у розмірі, який перевищує згаданого максимального розміру, згаданими нормами Закону не передбачено. Таким чином, страховик не має права відмовити у виплаті з такої підстави як заподіяння шкоди, яка перевищує максимального розміру.


Leave a reply