як забрати дитину у батьків чоловіка

Запитання

в мене таке питання дитина при розводі залишилась у батька за рішенням суду атько загинув чи можуть його батьки позбавити материнства бившу дружину і що потрібно перелік дикументів? і чи може матір дитини забрати його до себе так як при рішення суді в неї не було всіх документів що вона зможе доглядати за дитиною

вирішено 0
Сімейне право, розлучення, аліменти 11 місяців 2 Відповідь 451 переглядів

2 коментарі ( 2 коментарі )

  1. ЩОДО позбавлення батьківських прав. Стаття 165. Сімейного кодексу. Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав
    1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

    Якщо дитина проживає з дідом чи бабою однією сім’єю, тоді Вони можуть звернутися, з заявою про позбалення батьківських прав.
    АЛЕ, щоб цього уникнути ОЗНАЙОМТЕСЬ з підставами для позбавлення батьківських прав. Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав
    1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
    1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
    2) ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
    3) жорстоко поводяться з дитиною;
    4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
    5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
    6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    ЩОДО, відібрання дитини матірю, Стаття 163. СКУ Право батьків на відібрання малолітньої дитини від інших осіб
    1. Батьки мають переважне право перед іншими особами на те, щоб малолітня дитина проживала з ними.
    2. Батьки мають право вимагати відібрання малолітньої дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду.
    3. Суд може відмовити у відібранні малолітньої дитини і переданні її батькам або одному з них, якщо буде встановлено, що це суперечить її інтересам.
    Стаття 161. Спір між матір’ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини
    1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.
    Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.
    2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
    3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них.

    КРАЩЕ звернутися, до батьків чоловіка, щоб взяти дитину на виховання. Якщо ВОНИ ПРОТИ потрібно звернутися в СУД. Важливо скільки дитині років, і з ким ВОНА хоче ЖИТИ.

    Найкраща відповідь
  2. Олександр Кульчицький

    Якщо матір не позбавлена батьківських прав, то забрати дитину вона може без проблем, питання в тому, щоб зробити це без стресу для дитини.

Відповісти