Як не втратити авто після розлучення

Запитання

Доброго дня, підкажіть будь ласка, мене цікавить наступне питання: я перебуваю зараз у шлюбі, у мене є авто, яке я купував до шлюбу. Якщо постане питання про розлучення, чи буду я ділити це авто із дружиною? З нею у нас є двоє дітей (одне спільне).
Також мене цікавить питання, якщо я продам авто за договором купівлі-продажі, і куплю собі інакше авто та оформлю його на іншу особу, наприклад на брата, чи моя дружина буде претендувати на ці гроші, або на авто?
Чи є зміст оформити дарчу автомобіля, на маму або на брата, і вже тоді продавати автомобіль?

іде обговорення 2
Сімейне право, розлучення, аліменти 4 роки 4 Відповідь 1768 переглядів

4 коментарі ( 4 коментарі )

  1. advokatonline

    Дорого дня, авто придбане до шлюбу не вважається спільною сумісною власністю подружжя, отже ділитись не буде. Кошти отримані Вами від продажу такого автомобіля не будуть вважать спільними коштами. Якщо автомобіль придбає Ваш брат або мати і Ви будете на ньому їздити – він також не буде вважатись автомобілем придбаним у шлюбі.
    Крім того, відповідно до ст. 62 Сімейного Кодексу України, якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
    Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Таким чином, автомобіль придбаний Вами до шлюбу може бути визнаний спільною сумісною власністю подружжя лише за рішенням суду і за наявності вищевказаних підстав.

  2. Andriy

    Дякую вам за відповідь, скажіть ще будь ласка, у мене складна ситуація, по трудовій я не працюю вже три роки, але на цьому автомобілі я заробляю кошти, я таксую на ньому. Моя дружина у декретній відпустці, у неї є кредит у банку сумою у 20 тисяч гривень(кредитна карта), які вона не поспішає гасити до кінця(цей кредит вона брала до шлюбу, у шлюбі ми вже 20 місяців). Чи можлива така ситуація , що моя дружина на підставі того , що вона має цей кредит, буде стояти на тому ,що вона давала мені кошти на ремонт авто, і буде претендувати на моє авто (у випадку коли авто зараз оформлено на мене, і у випадку коли воно буде на брата, чи тут є якась різниця?)? Хоча коштів я у неї ніколи ні на що не брав.Моя дружина дуже складна людина, незважаючи на те, що я даю кожного дня їй гроші, вона завжди говорить про те, що грошей я не даю.
    Чи є якась різниця у оформленні дарчі на автомобіль, чи договорі купівлі-продажі? Як мені буде вигідніше це зробити? Як краще мені вчинити у даній ситуації?

  3. advokatonline

    У будь-якому випадку, для того щоб визнати авто спільною сумісною власністю потрібно рішення суду. На даний час я не бачу підстав для цього.

  4. Доброго дня! Відповідно до п.1 ч.1 ст. 57 Сімейного кодексу України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним до шлюбу. Згідно з ст.69, 70 Сімейного кодексу України, поділу при розірванні шлюбу підлягає лише майно, яке є спільною сумісною власністю подружжя.Тому автомобіль, придбаний Вами до моменту укладення шлюбу, не підлягатиме поділу.
    Щодо наступного питання, то у разі продажу Вами автомобіля, придбаного до шлюбу, та купівлі за ці гроші іншого, але на іншу особу, то Ваша дружина не матиме жодного права на вказаний автомобіль, оскільки юридично він не перебуватиме у Вашій власності, а тому і не буде спільною сумісною власністю. Щодо коштів, отриманих від продажу автомобіля, придбаного до шлюбу, то вони також не будуть вважатися набутими за час шлюбу, тобто спільною сумісною власністю вони не будуть. Окрім того, автомобіль, придбаний за кошти, отримані від продажу авто, яке було придбане до укладення шлюбу, теж не буде вважатися спільною сумісною власністю, оскільки ці кошти будуть отриманими особисто, а виходячи з положень ст. 57 Сімейного кодексу України майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто є особистою приватною власністю і поділу не підлягає.
    На підставі вище викладеного, змісту оформляти договір дарування немає.

Відповісти