сімейна справа

Запитання

Доброго вечора! Підскажіь будь-ласка ,ми з дитиною знаходимося за кордоном.Чи можу, я поіхати без дитини на Украіну,а дитину залишити зі своіми батьками . Якщо батько дитини не дає дозволу на дитину і знаходиться на Украіні,чи він може щось зробити через суд ,щоб мене не випустили з Украіни.І чи потрібно мені зробити на моіх батьків якесь доручення? Дякую.

іде обговорення 0
Сімейне право, розлучення, аліменти Ira 3 роки 2 Відповідь 669 переглядів

2 коментарі ( 2 коментарі )

  1. Обмеження у вигляді заборони виїзду з країни можливе з боку батька дитини лише у разі матеріальних претензій до вас.
    Питання щодо доручення на представництво дитини, яку ви залишаєте на своїх батьків вирішується за законодавством країни, де знаходиться ваша дитина.

  2. advokatonline

    Доброго вечора, спробую відповісти з посиланнями на норми законодавства. Якщо Ваша дитина залишається з Вашими батьками, то ніякого доручення на опіку не потрібно, оскільки це її прямі родичі дідусь та бабуся, достатньо буде мати на руках документи, які підтверджують їх кровну спорідненість.
    Щодо Вашого вїзду на Україну без дитини – тут на кордоні можуть виникнути запитання – чому Ви повертаєтесь без дитини? У такому випадку слід просто сказати правду, що дитина залишилась з Вашими батьками має садочок чи школу, а Вам потрібно по справах з’їздити в Україну без дитини. Відповідно до частини 4 статті 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну. Тобто в Україну Ви потрапили. Зробили власні справи – потрібно виїхати. Читаємо цей же Закон, статтю 6, де вказано, що громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках:

    1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю,
    2) діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання – до виконання зобов’язань, або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
    3) стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, – до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
    4) він засуджений за вчинення кримінального правопорушення – до відбуття покарання або звільнення від покарання;
    5) він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), – до виконання зобов’язань;
    6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості – до з’ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;
    8) щодо нього подано цивільний позов до суду – до закінчення провадження у справі;
    9) він перебуває під адміністративним наглядом міліції – до припинення нагляду.

    Бажаю успіху!

Відповісти