Розподіл майна

Запитання

Ситуація така: мати збирається розлучитись з батьком та судитись за квартиру. Згоди батька на розлучення та поділ майна, звичайно ж, немає. В квартирі прописані батько, мати та двоє повнолітніх дітей. Батько не працює багато років у зв'язку з пияцтвом та має заборговнаості за кредити в банку. Є неплатежеспроможним. ПИТАННЯ: у якому відсотковому відношенні можливо поділити квартиру; чи можливий її продаж та поділ вирученої суми; і який взагалі може бути результат данної ситуації? Дякую.

іде обговорення 0
Сімейне право, розлучення, аліменти Дмитро 4 роки 1 Відповідь 1098 переглядів

1 коментар ( 1 коментар )

  1. advokatonline

    Доброго дня, нижче викладаю позицію Верховного суду України у постанові від 15 травня 2013 року:
    Відповідно до статті 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.
    Таке ж положення містить і норма статті 368 ЦК України.
    У силу статей 69, 70 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності. У разі поділу такого майна, частки майна дружини та чоловіка є рівними.
    При поділі майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, в разі, якщо речі є неподільними, присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно допускається лише за його згодою та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду (частини четверта, п’ята статті 71 СК України).
    За відсутності такої згоди присудження грошової компенсації може мати місце з підстав, передбачених статтею 365 ЦК України.
    Положеннями статті 365 ЦК України передбачено підстави, за наявності яких суд може задовольнити позов про припинення права особи на частку у спільному майні: частка є незначною і не може бути виділена в натурі, річ є неподільною, спільне володіння і користування майном є неможливим, таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім’ї. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.
    Тобто для припинення права особи на частку у спільному майні необхідно встановити наявність будь-якої із обставин, передбачених пунктами 1-3 частини першої статті 365 ЦК України за умови, що таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім’ї та попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

Відповісти