Опекунство

Запитання

Здравствуйте. Вообщем сложилась такая ситуация, я сейчас заканчиваю 5 курс института , работаю не полный рабочий не официально. Отец побывал в аварии несколько лет назад, теперь инвалид , а мать полный рабочий день. Стал вопрос про то, что после защиты в январе у меня есть пол года отсрочки до июня, как вроде еще учебный год не закончен, но потом мне придет повестка и придется идти в армию, а проблема в том, что я ухаживаю за своей бабушкой, т.е. много времени провожу у нее, так как отец не может и мать тоже, по причинам указанным выше. Возможно ли оформить опекунство над бабушкой и даст ли это возможность не идти в армию ? Бабушка слепая на один глаз, другим видит плохо, зрение упало после смерти деда, ко всему еще и диабет. Как это вообще все происходит и делается ли такое вообще, насколько это законно?  Потому что тратить 1,5 года на армию возможности нет и средств тоже.

вирішено 0
Сімейне право, розлучення, аліменти 10 місяців 1 Відповідь 441 переглядів

1 коментар ( 1 коментар )

  1. Олександр Кульчицький

    У відповідності до ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу », а саме у його 2 частині, вказано, що відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:
    непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб — громадян України, зобов’язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;
    Отже, якщо ви є піклувальником чи опікуном, чи на вашому утриманні знаходяться вищевказані особи, вам в першу чергу потрібно буде документально підтвердити цей факт рішенням суду, яким ви встановлені опікуном чи піклувальником, довідкою про склад родини, чи будь-яким іншим документом, в якому буде зазначено, що на вашому утриманні знаходяться ті чи інші непрацездатні особи. Окрім того, потрібно буде надати довідку МСЕК, в якій буде прописано, що особа є дійсно непрацездатною. Однак, це може бути і інший офіційний документ.

    Найкраща відповідь

Відповісти