Чи можлива сплата за частину спадщини через суд?

Запитання

Доброго дня! У мене така проблема. Батько помер у квітні минулого року. Заповіту він не залишив. Спадкоємцями є я, моя мати і його мати. Моя мати відмовилась від своєї частини на мою користь. А бабуся не хоче ні відмовлятись і оформлювати на себе свою частку. У батька була 1/3 частина квартири, тобто у бабусі від цієї 1/3 частини зараз 1/3. У мами від цієї квартири 1/2 і у мене виходить 2/3 від 1/2 батька. Ми хочемо продавати квартиру, а бабуся не дає згоду на це. Бабуся живе окремо, вона не прописана у даній квартирі, там прописана я і мій брат ( він не претендує на спадщину). Чи існує якийсь варіант, щоб через суд сплатити вартість бабусиної частини їй і оформити її на мене чи на маму? З розрахунком на те, що бабуся навіть не хоче іти до нотаріуса щоб оформити на себе свою частину. Дуже буду вдячна за вашу відповідь.

іде обговорення 0
Заповіт, спадщина та довічне утримання Чи можлива сплата за частину спадщини через суд? 3 роки 2 Відповідь 862 переглядів

2 коментарі ( 2 коментарі )

  1. Выдповідно до норм ЦК України спадщина приймається двома шляхами : 1. Шляхом подачі заяви про прийняття спадщини на протязі 6 місяців з моменту відкриття спадщини 2. Шляхом вступу в користування спадковим майно.
    Отже, якщо бабуся не прийняла спадщини у встановлений термін, то підстав видати свідоцтво про право на спадщину у нотаріуса немає. Проте із Вашого запитання випливає, що бабця і так має частку в квартирі, то у цьому випадку ви вправі звернутись до суду із позовом до суду.
    Звертаю увагу на
    Відповідно до ст. 365 ЦК України право особи може бути припинена за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:
    1)частка є незначною і не може бути виділена в натурі; 2)річ є неподільною; 3)спільне володіння і користування майном є неможливим.
    То в даному випадку призначається оцінка і компенсується вартість згідно оцінки

  2. Якщо Ваша бабуся не подала до нотаріуса заяви щодо того, що вона бажає бути спадкоємцем після смерті свого сина, то фактично вона по спливу 6 місяців з дня смерті для подання такої заяви втратить своє право на спадкування і спадкове майно буде ділитись між спадкоємцями, які заявили своє бажання на спадкування . Якщо ж вона подала таку заяву, то в даній ситуації виникатиме спільна часткова власність. А далі вже варіант лише через суд на підставі ст. 365 ЦК України

Відповісти