Зареєструватись

Логін

Пароль втрачено

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

1.15. Позовна заява про визнання шлюбу недійсним, розірвання шлюбу, стягнення аліментів.

Позовна заява про визнання шлюбу недійсним, розірвання шлюбу, стягнення аліментів.

_____________ районний суд м.Львова

Позивач:
__________________________
79000, м. Львів
вул. ___________________
т._____________

Відповідач:
____________________________
79000, м. Львів
вул.___________________
т. _____________

Позовна заява
(про розірвання шлюбу)

_____________р. я зареєструвала шлюб з _______________________. Від цього шлюбу у нас є дитина _________________________ __.__.20__ р.н.
Спільне життя між нами не склалось ми не зійшлись характерами, а шлюбні відносини фактично припинені від ___________ року, спільне господарство не ведеться.
Подальше спільне життя є неможливим. Суперечки про поділ майна, яке є нашою спільною власністю, немає. Згода про утримання дитини між нами досягнута.
Виходячи з вищенаведеного, керуючись ст. 55 Конституції України, ст. 110 СК України, прошу:
– Розірвати шлюб між мною та відповідачем ______________________, зареєстрований __.__.20__р. в _________________міському РАГСі, актовий запис №_______

Додаток:
1. Копія позовної заяви;
2. Квитанція про сплату державного мита;
3. Квитанція про оплату витрат на інформаційно технічне забезпеченння;
4. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
5. Копії свідоцтва про народження дитини.

«___»________________20____р.

Підпис:


_______________________ районний суд
Позивач:ПІП___________________ 00000,
м. _______ вул.______________________
т.м. ___________
Відповідач: ПІП________________ 00000,
м. __________ вул.___________________.
т.м. ___________

Позовна заява
про стягнення аліментів

Я з ПІП_____________. перебувала в зареєстрованому шлюбі з 15 травня 1997 року по 3 серпня 2006 року. За рішенням _______________ районного суду м. __________, від 5 червня 2006 року шлюб між нами було розірвано. У цьому ж році, а саме 3 серпня 2006року, розірвання шлюбу зареєстровано у відділі РАГС _________ району м. __________ (копія свідоцтва про розірвання шлюбу додається).
За час подружнього життя в нас народилось двоє дітей: ПІП_______, ____1997 р.н., і ПІП_________, ________2004 р.н.
Після розірвання шлюбу відповідач припинив надання матеріальної допомоги на сім’ю та утримання дітей. Знаючи, що старший син ПІП_______________ навчається у школі і потребує постійної батьківської уваги і допомоги, а молодший лише ходить до садочку і також потребує постійного піклування та догляду, відповідач фактично ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків.
Після розірвання шлюбу __________ майже не надавав фінансової допомоги на утримання наших дітей. За останній рік він лише тричі присилав гроші, а саме: восени 2008р. – 600 грн., у січні та в травні 2009 – по 350 грн.. Я працюю у ____________ стоматполіклініка на посаді медичної сестри. Заробітна плата у мене є незначною і утримувати двох дітей самостійно мені важко.
Згідно зі ст. 180 КС України відповідач зобов’язаний утримувати своїх неповнолітніх дітей. У разі ухилення від цього обов’язку кошти на утримання стягуються в судовому порядку.
Відповідач працює неофіційно та отримує нерегулярний і мінливий дохід (однак досить високий), який повністю витрачає на свої потреби.
Як мені відомо, аліменти відповідач нікому не платить, стягнень по виконавчим документам з відповідача не проводиться, у шлюб після розлучення зі мною не вступав, інших неповнолітніх дітей, повнолітніх дочки, сина немає.
Натомість наші діти постійно потребують нормального харчування, одягу, молодший син ПІП____________ займається музикою, старший ПІП______________ відвідує спортивні секції (плавання, айкідо) крім того вивчає англійську мову. Усе це потребує значних коштів і сама я не здатна в повній мірі цього забезпечити.
Вважаю, встановлення аліментів у твердій грошовій сумі є найбільш доцільним, зважаючи на мінливий дохід відповідача.
На підставі вище зазначеного і керуючись ст. ст. 180-182, 184, 192 СК України, прошу:
1. Стягнути з ___________ 19__ р.н. аліменти на мою користь на утримання наших дітей – ПІП_____________________, _______1997 р.н., і ПІП_______________, _______2004 р.н. у твердій грошовій сумі по 800 грн. на кожну дитину щомісяця, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дітьми повноліття.

Додаток:
1. Копії паспорта;
2. Копії свідоцтва про розірвання шлюбу;
3. Копії свідоцтв про народження ПІП__________________;
4. Копії свідоцтв про народження ПІП__________________;
5. Квитанція про сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення.
«___»____________20__р.

ПІП___________________

1 коментар ( 1 коментар )

 1. Позовна заява про визнання шлюбу недійсним
  до Придніпровського районного суду м. Черкаси
  18015, м. Черкаси, вул. Гоголя, 316
  Позивач: Сас Станіслав Петрович
  місцереєстрації:
  18000, м. Черкаси, б-р Шевченка буд. 345, кв. 232
  м.т.: (050) 050-50-50
  адреса для отримання кореспонденції:
  18000, м. Черкаси, бул. Шевченка буд. 207, кв.405

  Відповідач: Бас Маріанна Валеріївна
  місцепроживання:
  18000 м. Черкаси, б-р Шевченка буд. 345, кв. 232

  Позовна заява
  про визнання шлюбу недійсним

  01.06.2009 року, Я, Сас Станіслав Петрович, 1950 р.н., уклав шлюб з Бас Маріанною Валеріївною, 1950 р.н., у відділі реєстрації актів громадянського стану Придніпровського районі м. Черкаси. Актовий запис № 123.
  Після укладення шлюбу виявилось, що Бас Маріанна Валеріївна, не мала наміру створювати зі мною сім’ю,а саме: До укладення шлюбу Відповідач знала, що я маю отримати квартиру, так як стояв на квартирному обліку як інвалід з дитинства ІІ групи із психичними захворюванням (медичний висновок № 13 від 12.11.1995 р.) у першечерговому порядку. Свою квартиру вона продала і отриманими коштами розрахувалась за свої борги.
  При укладенні шлюбу змінити своє прізвище на моє Відповідач відмовилась, нічим це не пояснюючи. По сьогоднішній день спільне господарство Відповідач вести відмовляється наводячи будь-які причини.
  В серпні 2009 року мені була надана, згідно черги, двокімнатна квартира. Але одразу ж після її отримання Відповідач повідоміла мені, що в неї ще залишились борги на суму приблизно 19000 тис.дол. США і запропонувала продати цю квартиру та купити однокімнатну, а коштами від продажу погасити борг, який скрила від мене при укладенні шлюбу. На дану пропозицію я не погодився, так як згідно медичного висновку, я не можу проживати в одній кімнаті з іншими членами сім’ї, про що ії було відомо.
  Знаючи що я потребую цілодобово бути під наглядом (із-за психічного захворювання у мене трапляються приступи епілепсії), та е можу проживати один в квартирі, бо це є небезпечним для мого життя, вона могла залишати мене по півмісяця, а в грудні 2009 року без мого відома на три місяці поїхала до своєї дочки за кордон, залишивши мене одного.
  У зв’язку з тим, що даний шлюб зі сторони Відповідача був укладений тільки з метою отримання квартири та її продажу для погаження своїх боргів, а не з наміром створити сім’ю, то вважаю, що у мене є підстави заернутися до суду з заявою про визнання його недійсним.
  Відповідно до ч. 2 ст. 40 СК України шлюб визнається недійсним за рішенням суду у разі його фіктивності. Шлюб є фіктивним, якщо його укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім’ї та набуття прав та обов’язків подружжя. Відповідно до п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” я звільнений від сплати державного мита.
  На підставі викладеного та керуючись ст. 40-42 Сімейного кодексу України, –
  Прошу:
  1. Визнати недійсним у зв’язку з фіктивністю шлюб зареєстрований між мною та Бас Маріанною Валеріївною укладений у відділі реєстрації актів цивільного стану Придніпровському районі м. Черкаси. Актовий запис № 123.
  2. Викликати свідків:1) Спірідонова Віктора Івановича (м. Черкаси, бул. Шевченка, 347, кв. 23); 2) Шумко Ольгу Вікторівну (м. Черкаси, вул. Енгельса, 35, кв.45).
  Додатки:
  1. Копія свідоцтва про укладення шлюбу.
  2. Копія довідки МСЕК.
  3. Копія ордеру на жиле приміщення.
  4. Копія витягу з протоколу № 56.
  5. Копія довідки форми № 4-33
  6. Квитанція про сплату судового збору
  7. Копія позовної заяви з додатками.

  01.01.2010 р. С.П.Сас

Leave a reply